Work Based Learning and Apprenticeship

%PM, %13 %904 %2014 %21:%Feb

Europejska Konferencja Monitorująca –

Bruksela 11/12 luty 2014 – MCE – Management Centre Europe

PRACA OPARTA NA NAUCE I PRAKTYKACH

NET-WBL – Projekt Międzyagencyjny „Work Based Learning and Apprenticeship”

Projekt realizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie w ramach programu Leonardo da Vinci, pt.: Zawód Hotelarz gwarancją mobilności na europejskim rynku pracy”, którego koordynatorem jest Pani Alicja Szymańska znalazł się wśród 27 przykładów dobrych praktyk wytypowanych  przez polską Narodową Agencję w związku z realizowanym przez nią projektem międzyagencyjnym „Work Based Learning and Apprenticeships”.

 

W ramach projektu organizowane są m. in. konferencje i seminaria umożliwiające międzynarodową wymianę doświadczeń w zakresie promowania i wdrażania WBL w różnych krajach i systemach Edukacji. W takiej konferencji w dniach 11-12 lutego 2014 roku w Brukseli uczestniczyli Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Szymański oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Francja – Polska, Lot – Lubuskie Pan Lesław Sidorowicz, jako przedstawiciel partnera realizowanego projektu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie był na konferencji jedynym przedstawicielem szkół ponadgimnazjalnych naszego kraju realizujących projekty w programie „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.

Międzyagencyjny projekt pt. „Work Based Learning and apprenticeships” dotyczy przede wszystkim wymiany doświadczeń w zakresie form kształcenia zawodowego mających miejsce w środowisku pracy, a szczególnie w realiach funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Celem projektu jest jak najszersza promocja idei praktycznego kształcenia w środowisku pracy w różnych modelach VET WBL,  w krajach UE, jako czynnika znacznie ułatwiającego młodym ludziom wejście na rynek pracy oraz dopasowanie umiejętności do potrzeb pracodawców. Projekt jest dopełnieniem inicjatywy Komisji Europejskiej „Alliance for Apprenticeship”, realizują go Narodowe Agencje programu „Uczenie się przez całe życie” z 28 krajów europejskich. Projekt i jego wyniki są przedmiotem dużego zainteresowania KE.

Kluczowe przewidywane produkty projektu to:

  • Analiza tematyczna oraz raport na temat istniejących potrzeb oraz luk w zakresie zwiększania roli WBL w istniejących systemach kształcenia zawodowego
  • Baza projektów (dobrych praktyk) promujących wdrażanie WBL, realizowanych w ramach programu LLP, a także innych inicjatyw;
  • Baza narzędzi do skutecznego wdrażania WBL (tool box);
  • Seria konferencji regionalnych upowszechniających wyniki projektu oraz 3 europejskie konferencje o charakterze monitoringu tematycznego.

Tematem poruszanym na konferencji była także inicjatywa nowego programu, który planowany jest na lata 2014-2020 pod nazwą ERASMUS+.

Program będzie przebiegał między innymi w ramach AKCJI 1 o nazwie MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA, w której udziałem bezpośrednio zainteresowana jest nasza placówka.

Ocenia się, że w ramach proponowanego budżetu w latach 2014-2020 za granicę może wyjechać nawet 5 milionów osób – studentów, stażystów, wolontariuszy, nauczycieli, pracowników akademickich, szkoleniowców, pracowników organizacji edukacyjnych, pracowników młodzieżowych. Daje on, więc bardzo szeroką możliwość uczniom naszej szkoły na zdobywanie i doskonalenie kwalifikacji zawodowych w ramach wybranego zawodu również poza granicami kraju.

{AG}Bruksela_MCE_2014{/AG}

Read 4502 times Last modified on %PM, %14 %833 %2014 %19:%Feb
Polish English French German Italian Russian
 
Gubin °C
Gramat °C
Warszawa °C
Paryż °C
Bruksela °C
Tuluza °C
  02.06.2023 Wetter Ostsee

Hot News

Ciekawe strony w Le Lot

Ciekawe strony w Le Lot

http://www.tourisme-lot.com Komitet do spraw promocji turystycznej le Lot. http://www.quercy-tourisme.com/le-lot...

Projekt LDV zakończony

Projekt LDV zakończony

Dnia 21.05 2014 roku powróciła ze stażu czwarta...

Kolejni stażyści LDV już na stażu

Kolejni stażyści LDV już na stażu

11 marca 2014 o wczesnych godzinach porannych (5.45.)...

Work Based Learning and Apprenticeship

Work Based Learning and Apprenticeship

Europejska Konferencja Monitorująca – Bruksela 11/12 luty 2014...

Zakwalifikowani Grupa 4 2014

Zakwalifikowani Grupa 4 2014

Zakwalifikowani do wyjazdu na staż - Grupa 4...

Jak przyjemnie spotkać się...

Jak przyjemnie spotkać się...

Grupa stażystek z ZSP w Gubinie odbywa praktyki...

Stażyści z ZSP Gubin w Rocamadour

Stażyści z ZSP Gubin w Rocamadour

Po trzech tygodniach stażu przyszedł czas na wspólne...

Groty w Padirac

Groty w Padirac

Grota „Padirac” była obiektem zwiedzania podczas 2 zgrupowania...

Zgrupowanie w Rocamadour

Zgrupowanie w Rocamadour

W dniu 15 maja w miejscowości Rocamadour we...

Kolejna Grupa we Francji

Kolejna Grupa we Francji

Kolejna grupa w realizowanym przez naszą szkołę projekcie...

Zakwalifikowani grupa 3 2013

Zakwalifikowani grupa 3 2013

Zakwalifikowani do wyjazdu na staż - Grupa 3...

Dzisiaj0
Wczoraj0
Tydzień0
Miesiąc0
Razem438068

Friday, 02 June 2023 11:43

DSCN1510.jpg

Video

Voyage dans le Lot

Voyage dans le Lot

Le Lot vu du ciel

Le Lot vu du ciel

Gouffre de Padirac.

Gouffre de Padirac.

LE LOT - FRANCE

LE LOT - FRANCE

Paryż - Widoki z Wieży Eiffla

Paryż - Widoki z Wieży Eiffla

Rocamadour-survol de la région

Rocamadour-survol de la région

Relacja ze staży Grupa I LDV 7 04 09 12 11 2009 Gramat

Relacja ze staży Grupa I LDV 7 04 09 12 11 2009 Gramat