Mikołajkowe Europassy

Written by  Published in LDV 8 2012-2014 %PM, %05 %752 %2013 %18:%Dec

3 grudnia 2013 roku miała miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie niecodzienna uroczystość, dotycząca uhonorowania stażystów uczestniczących w projekcie „Zawód hotelarz gwarancją mobilności na europejskim rynku pracy” wręczeniem dokumentów „Europass Mobilność” oraz „Attestation de Stage”.

Są to certyfikaty potwierdzające odbycie 10 tygodniowego stażu w miejscowości Gramat w departamencie LOT we Francji. W uroczystości uczestniczyli między innymi Wicestarosta Krośnieński Pan Włodzimierz Rogowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Francja – Polska, Lot – Lubuskie Pan Lesław Sidorowicz, Pan Józef Bartkowiak – Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego, Pan Jacek Czerepko – Radny Powiatu Krośnieńskiego, Dyrektorzy szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych z Gubina i okolic, oraz młodzież z tych szkół. Wręczanie Europassów i Certyfikatów przeprowadziła koordynator projektu Pani Alicja Szymańska. Uczestnicy projektu otrzymywali w/w dokumenty z rąk Wicestarosty Pana Włodzimierza Rogowskiego, Wiceprezesa Stowarzyszenia Pana Lesława Sidorowicza,  Radnego Powiatu Krośnieńskiego Pana Jacka Czerepko i Dyrektora ZSP w Gubinie Pana Krzysztofa Szymańskiego.

 Spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania 15 - letniego okresu realizacji projektów w programie Leonardo da Vinci przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie. W trakcie uroczystości  uczniowie technikum hotelarskiego zaprezentowali program zawierający relację i wrażenia z uczestnictwa w projekcie. Został on przygotowany przez uczniów pod okiem Pani Krystyny Hrymak i Pani Agnieszki Wytrwał.

W drugiej części spotkania uczniowie przygotowali niespodzianki do degustacji, w postaci kilku dań opartych o receptury kuchni francuskiej. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, budząc początkowo  kontrowersje przy podejmowaniu decyzji dotyczącej ich spożycia. Chwila wahania nie trwała jednak długo i prawie każdy decydował się na zasmakowanie różnorakich specjałów. Przygotowania tej części wraz z uczniami podjęła się Pani Ewa Trofimowicz.

Bogata była także oprawa graficzna uroczystości,  sceneria sali gimnastycznej zmieniła się nie do poznania, dzięki pomysłowości koordynatora projektu Pani Alicji Szymańskiej wspieranego uczennicami i uczniami klas hotelarskich.

Do przygotowania uroczystości oraz jej wsparcia finansowego przyczyniła się PGE Gubin, oraz Stowarzyszenie Francja – Polska, Lot – Lubuskie. Stowarzyszenie jest jednocześnie partnerem projektu i systematycznie koordynuje wszelkie działania w projekcie z naszą szkołą. Nieocenione jest wsparcie wiceprezesa Stowarzyszenia Pana Lesława Sidorowicza, które nieustannie przyczynia się do wysokich ocen odnośnie prowadzonego projektu. Pan Lesław wspiera działania projektu merytorycznie, mentalnie ale także często pomaga dzięki pracy w Stowarzyszeniu Francja – Polska, Lot - Lubuskie w formie materialnej, tak też było i tym razem. Tą drogą chcemy wyrazić podziękowanie i złożyć je na ręce Prezesa Stowarzyszenia Pana Christiana Gasqueta, za bardzo duże wspieranie w działaniach instytucji partnerskiej, jaką jest nasza szkoła.

Wszystkim osobom uczestniczącym w konferencji dziękujemy za przybycie i skorzystanie z naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że wiedza, którą przekazaliśmy przyczyni się do zainicjowania realizacji podobnych projektów lub też do zainteresowania się Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie, jako potencjalną placówką, z której może skorzystać absolwent gimnazjum, aby między innymi wziąć udział w ciekawym projekcie staży zagranicznych, co jest niewątpliwie zaletą wynikającą z bycia uczniem naszej szkoły. 

{AG}Upowszechnianie_2013{/AG}

Read 78053 times Last modified on %PM, %05 %852 %2013 %20:%Dec
Polish English French German Italian Russian
 
Gubin °C
Gramat °C
Warszawa °C
Paryż °C
Bruksela °C
Tuluza °C
  02.06.2023 Wetter Ostsee

Hot News

Ciekawe strony w Le Lot

Ciekawe strony w Le Lot

http://www.tourisme-lot.com Komitet do spraw promocji turystycznej le Lot. http://www.quercy-tourisme.com/le-lot...

Projekt LDV zakończony

Projekt LDV zakończony

Dnia 21.05 2014 roku powróciła ze stażu czwarta...

Kolejni stażyści LDV już na stażu

Kolejni stażyści LDV już na stażu

11 marca 2014 o wczesnych godzinach porannych (5.45.)...

Work Based Learning and Apprenticeship

Work Based Learning and Apprenticeship

Europejska Konferencja Monitorująca – Bruksela 11/12 luty 2014...

Zakwalifikowani Grupa 4 2014

Zakwalifikowani Grupa 4 2014

Zakwalifikowani do wyjazdu na staż - Grupa 4...

Jak przyjemnie spotkać się...

Jak przyjemnie spotkać się...

Grupa stażystek z ZSP w Gubinie odbywa praktyki...

Stażyści z ZSP Gubin w Rocamadour

Stażyści z ZSP Gubin w Rocamadour

Po trzech tygodniach stażu przyszedł czas na wspólne...

Groty w Padirac

Groty w Padirac

Grota „Padirac” była obiektem zwiedzania podczas 2 zgrupowania...

Zgrupowanie w Rocamadour

Zgrupowanie w Rocamadour

W dniu 15 maja w miejscowości Rocamadour we...

Kolejna Grupa we Francji

Kolejna Grupa we Francji

Kolejna grupa w realizowanym przez naszą szkołę projekcie...

Zakwalifikowani grupa 3 2013

Zakwalifikowani grupa 3 2013

Zakwalifikowani do wyjazdu na staż - Grupa 3...

Dzisiaj0
Wczoraj0
Tydzień0
Miesiąc0
Razem438068

Friday, 02 June 2023 11:21

P1000108.jpg

Video

Voyage dans le Lot

Voyage dans le Lot

Le Lot vu du ciel

Le Lot vu du ciel

Gouffre de Padirac.

Gouffre de Padirac.

LE LOT - FRANCE

LE LOT - FRANCE

Paryż - Widoki z Wieży Eiffla

Paryż - Widoki z Wieży Eiffla

Rocamadour-survol de la région

Rocamadour-survol de la région

Relacja ze staży Grupa I LDV 7 04 09 12 11 2009 Gramat

Relacja ze staży Grupa I LDV 7 04 09 12 11 2009 Gramat